UP
Lokalizacja

Lokalizacja
pojazdów

Paliwo

Kontrola zużycia
paliwa

Czas

Czas pracy
kierowców

Komunikacja

Komunikacja
z kierowcą

Kontrola

Kontrola
tras

Lokalizacja pojazdów
Lokalizacja

Lokalizacja pojazdów

Pojazdy lokalizują się wykorzystując sieć satelit pracujących w systemie GPS. Informacje o pozycji przekazywane są do bazy danych za pomocą systemu GPRS. Dane te są wizualizowane u Klienta on-line za pomocą strony www. Do wizualizacji wykorzystujemy bardzo dokładne i przejrzyste mapy Google.
Śledzenie

Śledzenie

W zakładce „Śledzenie” mamy podgląd na całą nasza flotę. Możemy określić położenie pojazdów, ich status, prędkość oraz czas pracy kierowcy umożliwiający zaplanowanie dalszej pracy auta.

Historia

Historia przejechanych tras

System GPS daje możliwość oglądania przejechanych tras do 2 lat wstecz. Pozwala to na dokładną archiwalną weryfikację wykorzystania pojazdu.

Mapy

Mapy Google

Używamy najlepszych na rynku komercyjnych map Google, zarówno w wersji standardowej, satelitarnej, hybrydowej i jak i Street View. Zaimplementowaliśmy funkcję szybkiego wyznaczania trasy od dowolnego punktu lub pojazdu do miejsca załadunku. Miejsce załadunku może być wyznaczone zarówno adresem jak i kodem pocztowym. Upraszcza to znacznie pracę z giełdami transportowymi.

Pozycjonowanie

Dokładne pozycjonowanie

Stosowane urządzenia potrafią pozycjonować auto z dokładnością do jednego metra, pokazując on-line jego kierunek jazdy, prędkość oraz wszystkie dane eksploatacyjne. Dzięki zastosowaniu inteligentnej funkcji odświeżania pojazdy lokalizują się co określaną ilość sekund jak i również przy skrętach czy jeździe po rondzie.

Lokalizacja pojazdów
Zużycie paliwa

Kontrola zużycia paliwa

Promowany przez nas system oferuje rozliczenie faktycznie zużytego paliwa przez silnik poprzez monitorowanie informacji z magistrali CAN. Atutem systemu jest możliwość kalibracji zużycia niwelującą błędy komputera pojazdu.

Dodatkowo prowadzony jest monitoring poziomu paliwa, wraz z tankowaniami i ubytkami, poprzez informacje uzyskane bezpośrednio z szyny CAN, sondy paliwowej lub niezależnego i bezpośredniego podłączenia się pod pływak w aucie.
Rozliczanie

Rozliczanie zużytego paliwa

Bardzo ważnym aspektem przy wyliczaniu opłacalności transportu jest możliwość rozliczenia zużytego paliwa z każdej trasy pojazdu. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu został stworzony intuicyjny raport pozwalający w precyzyjny sposób wyliczyć zużyte paliwo od chwili wyjazdu auta z bazy aż do momentu jego powrotu. Zsumowanie w jednym miejscu paliwa zużytego przez silnik, webasto i ewentualnie agregat pozwala na skuteczne rozliczenie kursu i eliminację nadużyć.

Kradzież

Skuteczna walka z kradzieżami paliwa

W proponowanym przez nas systemie stosowane są profesjonalne, ultradźwiękowe sondy paliwowe. Każda sonda jest konfigurowana pod konkretny zbiornik, a następnie dokładnie kalibrowana. Specjalny algorytm w systemie pozwala na wychwycenie ubytków rzędu 5-10 litrów przy jednoczesnej eliminacji wahnięć paliwa podczas jazdy.

Każdy ubytek może generować alarm w postaci wysłania sms lub maila.

Aby system był w pełni szczelny proponujemy montaż plomb oraz zabezpieczeń korków wlewu paliwa.

Lokalizacja pojazdów
Lokalizacja

Kontrola czasu pracy kierowców

System GPS umożliwia przekazywanie informacji z tachografu pojazdu bezpośrednio na komputer klienta. Przesyłane są podstawowe informację o statusie i czasie trwania danej czynności – jazda, praca poza jazdą, odpoczynek i dyspozycyjność.
Śledzenie

Bezpośrednie podłączenie się pod tachograf

Większość systemów sczytuje dane o statusie tachografu za pośrednictwem szyny CAN. Niestety przy wyłączonej stacyjce szyna CAN jest usypiana i otrzymane dane są zafałszowane, szczególnie jeżeli chodzi o odpoczynek, dyspozycyjność czy też pracę poza jazdą.

Dla uzyskania dokładniejszych danych o czasie pracy kierowcy proponujemy dodatkowe podłączenie wejścia D8 bezpośrednio w tachografie. Dzięki temu w aplikacji wyświetlane są wszystkie dane niezbędne do zaplanowania pracy kierowców, przeanalizowania tras i możliwości terminowego dojazdu

Śledzenie

Raport z przepracowanych godzin za granicą

System umożliwia dokładną analizę jazdy, odpoczynku, dyspozycyjności jak i pracy poza jazdą w rozbiciu na poszczególne dni i kraje. Dzięki temu rozwiązaniu możemy rozliczyć delegację jak też przedstawić czas pracy naszych kierowców naszym zagranicznym partnerom.

Śledzenie

Pliki DDD on-line

W polecanym systemie GPS została zaprojektowana również możliwość zdalnego odczytu plików DDD zarówno z kart kierowcy jak i z pamięci masowej tachografu bez konieczności ściągania pojazdów na bazę lub wysyłania pracownika, żeby sczytał dane z samochodów w trasie. Dzięki karcie przedsiębiorcy podłączonej do komputera możemy ściągnąć wszystkie niezbędne dane z całej floty. Daje to gwarancję, że wszystkie pliki pobrane zostaną na czas, zniwelujemy pauzy potrzebne na podjechanie i sczytanie manualne.

Dla usprawnienia procesu zdalnego odczytu plików DDD z kart pojazdów i pamięci masowej tachografu wprowadzona została opcja automatycznego pobierania tych danych. W aplikacji ustawiamy co ile dni od ostatniego sczytania mają się pobierać dane i po tym okresie wskazane pojazdy będą widoczne jako gotowe do zdalnego odczytu. Pojazdy z których pobrano już pliki znikają z listy, a filtr pokaże te które powinny zostać pobrane w następnej kolejności.

Komunikacja
Komunikacja

Komunikacja z kierowcą

Istnienie możliwość kontaktu z kierowcami poprzez komunikator, który jest mobilnym urządzeniem z dotykowym ekranem pozwalającym m.in. prowadzić komunikację z kierowcą, wyznaczać trasę, określać statusy pojazdu, wprowadzać koszty eksploatacyjne, rodzaj ładunku itp.
Śledzenie

Komunikacja z kierowcą

Oferowany przez nas system GPS pozwala szybko i sprawnie komunikować się z kierowcą za pomocą panelu wprost z systemu. Można wysyłać kierowcy nowe zlecenia lub zamówienia bez ponoszenia dodatkowych kosztów transmisji.

Śledzenie

Nawigacja

Wprost z systemu możemy wysłać do pojazdu punkt załadunku. Komunikator wyznaczy dla kierowcy trasę korzystając z ustawień bezpośrednio z nawigacji. Można w nich określić rodzaj pojazdu ciężarowy/osobowy jego wysokość, długość, szerokość i tonaż.

Nawigacja komunikuje się z systemem on-line informując spedycję o przewidywanym czasie dojazdu i ilości kilometrów pozostałych do przejechania.

Kontrola
Komunikacja

Kontrola tras

Sprawdzanie poprawności i analiza przejechanych tras to podstawa kontroli i optymalizacji prac w firmach posiadających tabor pojazdów.
Historia

Historia tras

W aplikacji raport Historia Tras umożliwia przedstawienie graficzne przejechanej trasy nałożonej na mapy Google. Pokazujemy kierunek jazdy, zatrzymania (nawet 2 sekundowe), postoje oraz zdarzenia (np. włączenie/wyłączenie WEBASTA, kiprowania i inne). Raport jest wyjątkowo przejrzysty i pozawala na szczegółową analizę tras pojazdów dzięki odczytowi ramki przy każdym nadaniu pozycji – w ramce oprócz czasu znajdują się informacje o prędkości, ilości paliwa, łącznego przebiegu i innymi.

Przy wykonywaniu raportu z większego zakresu dat aplikacja porządkuje i umożliwia pokazanie je z konkretnego dnia, a w tym dniu od włączenia stacyjki do jej wyłączenia. W każdej chwili możemy wrócić do trasy łącznej z zdefiniowanego okresu. Jest to bardzo wygodne narzędzie, które ułatwia i przyspiesza pracę z programem.

Poprawność

Sprawdzanie poprawności przejechanych tras

Aplikacja udostępnia klientom raport umożliwiający automatyczne sprawdzanie poprawności przejechania tras przygotowanych na podstawie stworzonych przez użytkownika obszarów. Jeśli pomiędzy obszarem A i B zapiszemy „wzorcową” trasę, to za każdym razem kiedy pojazdy będę jeździły pomiędzy tymi obszarami z automatu pokazywane będą wszelakie odchylenia z zdefiniowanej trasy.

Unikalność tego raportu polega na tym, że raport sam będzie kojarzył/łączył szereg obszarów z zdefiniowanymi trasami. Dla przykładu pojazd porusza się pomiędzy obszarami B, C, D i A pomiędzy tymi obszarami mamy w zdefiniowane wzorcowe trasy. System automatycznie, niezależnie od konfiguracji trasy CD, DA, czy AB pokaże wszelkie odstępstwa.

Zobacz jak wygląda nasz system